O nas

biuro rachunkowe online

Nowoczesne biuro rachunkowe czyli Taksonomia sp. z o.o.

Jeżeli szukasz biura, które nie tylko księguje rachunki, ale kogoś kto z sercem podchodzi do klienta, wyjaśnia zawiłości przyjaznym językiem, kładąc przy tym nacisk na prowadzenie księgowości elektronicznej, to oto jesteśmy!

Oferujemy w pełni zdalną obsługę klienta, począwszy od prowadzenia księgowości online (Ty przesyłasz nam dokumenty, a my je księgujemy), aż po pełną dostępność telefoniczną.

W naszej ofercie znajdują się usługi w zakresie:

  • księgowości,
  • podatków,
  • kadr i płac.

Księgowość dla organizacji pozarządowych i kościelnych

Specjalizujemy się w prowadzeniu księgowości fundacji, stowarzyszeń i jednostek kościelnych. Zarówno działalność, jak rachunkowość i podatki NGO mają swoją specyfikę, której wielu księgowych nie chce zgłębiać ze względu na niszowość tego sektora. Lata doświadczenia w organizacjach pozarządowych pozwalają nam nie tylko dobrze orientować się w charakterystyce działania takich organizacji, prawie, jak i księgowości dedykowanej właśnie OPP.

Jeśli jednak nie prowadzisz NGO, ale działalność gospodarczą – również chętnie zajmiemy się Twoją księgowością.

współpraca z organizacjami pozarządowymi

13 lat w NGO

na stanowiskach zarządczych i księgowych

11 lat w jednostkach kościelnych

w tym w organizacjach misyjnych

6 lat prowadzenia pełnej księgowości

plus kilkanaście lat uproszczonej

Jerzy Klott
– dociekliwy matematyk

Główny księgowy, mgr matematyki w finansach i ekonomii.
Zakręcony na punkcie odnajdywania w przepisach rozwiązań problemów oraz odpowiedzi na wszelkie pytania. Z organizacjami pozarządowymi związany od czasów licealnych, w tym od ponad 10 lat z zarządzaniem oraz księgowością.

Agnieszka Klott
– chorobliwy perfekcjonista

Asystentka księgowego, mgr biotechnologii.
Zafiksowana na punkcie merytoryczności wszystkiego, co robi, drobiazgowa do przesady i sprawdzająca wszystko po 5 razy. Od ponad 10 lat związana z pracą w organizacjach kościelnych.